20 Aralık 2016 Salı

MAÇ SAATİNDEKİ TERSLİK (Beşiktaş-Boluspor)

1- Maç için ilk önce söylenecek şeylerden biri Bolu'da Aralık ayında yapılacak olan bir maçın saat 20.00'de oynanmasının yanlışlığı. Hava şartları günler öncesinde belliyken bu maçın gündüz oynanmasının nasıl bir sakıncası olabilir acaba?

2- Zor hava şartlarında, zorlu zeminde herhangi bir sakatlığın yaşanmaması her iki takım adına olumlu tarafıydı.

3- Aboubakar'ın bugün Bolu'ya getirilmesinde ki tek amaç tıpkı Kayserispor maçında ki gol bulsun kendine güveni yerine gelsin diye 11'de başladı. Ancak Aboubakar kaçırdığı karşı karşıya pozisyondan sonra bence kendi öz güvenini tamamen kaybetmeye başladı. Sene sonuna kadar bitiriciliği çok kötü olan Aboubakar ile yola devam edilemeyeceği umarım anlaşılmıştır artık.

4- Kerim Frei'in kupa maçlarında gösterdiği performans ile bu takımda ligde de 11'de şans bulması gerektiğini kanıtlamıştır. Kerim kupa maçlarında isteneni bir bir yerine getiriyor ama ne oluyorsa lig maçlarında hep unutuluyor. Yapılması gereken bu oyuncuya taraftarın güvenip, Şenol Güneş'in de lig maçlarında da şans vermeye başlaması gerekir.

5- Olcay Şahan, kupa maçlarında da kendini gösterememesi ve durumunun git gide kötüye gitmesi takımda geleceği konusunda da bir dönüp kendine bakması gerekiyor. 

6- Gol pozisyonunda Muhammed Enes'in zorlu zemine rağmen topu ceza sahası içine kadar taşımasını da unutmamak lazım. 

7- Eslem'in ise gelecekte bence altyapıdan oyuncu yetiştirme konusunda zorluk çeken Beşiktaş için önemli bir oyuncu olabilir. Nasıl Oğuzhan Özyakup 19 yaşında bu takımda görev almaya, oynadıkça gelişmeye başlandıysa aynı şey Eslem içinde yapılmalıdır. Atiba ve Gökhan İnler'in belli bir yaşa gelmesi, Oğuzhan ve Tolgay'ın transfer olma potansiyelleri olduğundan Eslem, Beşiktaş orta sahası için yararlı bir oyuncu olabilir. 

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder