15 Aralık 2016 Perşembe

KALDIRIN ŞU PASSOLİG’İ (Beşiktaş-Kayserispor)

Yaşanan kötü olaylardan sonra Beşiktaş-Kayserispor maçında uygulanan bütün passolig kartlarının bu maçta geçerli olması yaşanan malum olaydan sonra birlik ve beraberlik için yapılan güzel bir hareketti. Tribünlerde de sadece Beşiktaş formaları değil her takımdan takımını destekleyen taraftarlar kendi formaları ile stada gelebildiler.

Peki soruyorum? Passoliginde bir takımın logosu olup o passoligle başka bir takımı izlemek için diğer stada gidememek sizce de saçma değil mi?

Maçın 11i açıklandığında ise Şenol Güneş’in maça gelecek taraftarları da düşünüp ona göre bir kadro 
çıkardığını düşünüyorum. Quaresma’nın geçen hafta oynamaması bu maçta oynayıp Kasımpaşa maçına daha hazır olarak maça hazırlamayı düşündüğü için ilk 11de başlattığını ve sahada gelen taraftarı da heyecanlandıracak oyuncularında olması gerekirdi böyle bir maçta. Marcelonun da Kasımpaşa maçında kart cezalısı olduğu için bu maçta oynadığını düşünüyorum. Orta sahadaki Atiba-Tolgay-Oğuzhan genel olarak oynadığını ve Necip’in Bursaspor maçından sonra sakatlığını olduğunu düşünürsek Şenol Güneş Marcelo’yu orta sahada kullanmak istedi. Ancak yapılan yorumlara baktığımda Şenol Güneş’in Marcelo’yu ileriki zamanlarda orta sahada kullanacağına dair yorumlar yapılıyor buda garibime gitmiyor değil.

Gökhan İnler geldiğinde takıma katkı yapacağı düşünülen oyunculardan biriydi ama şuan gösterdiği performansla beklentilerin çok altında kaldığı görülüyor. Maçın içinde yaptığı top kayıpları ve sonucunda yenilen gol, Gökhan tecrübesinde ki bir oyuncunun böyle basit top kayıpları yapmaması gerekir. Maçta yaptığı olumlu hareket olarak da Beşiktaş’a geldiğinden beri belki de ilk yarıda ilk defa uzaktan sert ve isabetli olarak çektiği şut Beşiktaş taraftarlarının hep görmek istediği hareketlerden biri umarım bu şutları daha çok dener.

İlk yarıda yakalanılan en önemli pozisyonlardan biride Ömer Şişmanoğlu’nun kaleciyle karşı karşıya kaldığı pozisyonda golü yapamaması. Ömer eğer ki takımda kalmak istiyorsa devre arasına kadar yapılacak kupa maçlarında kendini gösteremezse yapılacak bir forvet transferinde Ömer’in kiralanması gündeme gelebilir. Bu yüzden kupa maçlarında böyle pozisyonları bitirmesi gerekir.

İkinci yarıda Ömer’in yerine giren Eslem de iyi bir performans sergiledi. İkinci yarı başlar başlamaz ceza sahası dışından çektiği şut onun kendine güvenin olduğunu gösteriyor. Gene ceza sahası dışından kaleyi cepheden gören yerden aldığı faul, pozisyonlara girmesi Eslemin potansiyelinin olduğunu gösteriyor. Kendini biraz daha geliştirdiği taktirde Beşiktaş’a katkı yapabilecek oyunculardan biri olabilir.

Kerim Frei ise kupada attığı goller ile ön plana çıkmaya devam ediyor. Darıca maçından sonra gösterdiği performans sonrası Şenol Güneş ona güvenip Fenerbahçe maçında 11 başlatmıştı. Şimdi Kerim’in daha çok çalışıp o formayı lig maçlarında da alması gerek.


Aboubakar ise istediği golü bu maçta atıp biraz olsun rahatlaması için Şenol Güneş onu ilk 11de başlattı. Dakika 85’e kadar Aboubakar gene kötü bir performans sergilese de attığı gol arkası dönükken bir anda dönüp ve patlaması onu eleştirecek olanlara karşı biraz daha zaman tanıdı.  

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder