23 Aralık 2016 Cuma

SIRADAKİ HOLLANDALI KİM?Öncelikle Ryan Babel transferi Beşiktaş’a hayırlı olsun. Geçen gün bahsettiğim transfer politikasında ki yazımda sol açık mevkiinden de bahsetmiştim. O zaman için Ryan Babel transferi netlik kazanmamıştı. Bugün itibariyle sol açık mevkiinde ki sıkıntı giderilmiş oldu mu? Bunu ikinci yarı Ryan Babel’in performansıyla göreceğiz.

Beşiktaş’ın hücum opsiyonlarındaki sıkıntısı sadece Babel transferiyle bence çözülmeyecek. Hatta Babel transferiyle takım bir tık daha yaş ortalamasında arttı. Yapılan bu transferin gelecek adına bir transfer olmadığı açık. Uzun vadede böyle bir takım planlaması sıkıntılı olur. Çünkü takımın yaş ortalaması arttıkça 3 kulvar da ilerlerken büyük sorunlar yaratabilir. Bu nedenle bu transferin Beşiktaş’ın şuan için günü kurtarma transferi olarak görüyorum. Günü kurtarmadan kastım; Babel’in ikinci yarı takıma katkı sağlayarak şampiyon yapabilecek potansiyeli olduğunu düşündüğüm için günü kurtarma diyorum çünkü Beşiktaş’ın bu senede şampiyon olup seneye de Şampiyonlar Ligine gitmesi gerek. Bu yönden bakıldığında yararlı bir transfer olabilir.

Babel’in transfer edilmesinin de başlıca 2 sebebi var bence.

Birincisi, Ligi ve Türkiye’yi bilen bir oyuncu olması; şu dönem ki Türkiye’de ki ortamda da yabancı futbolcu transferinin de ne kadar zorlaştığını düşünürsek bu yönden Babel’in tercih edilmesi doğru.

İkincisi, Babel’in sözleşmesinin 31.12.2016’da bitmesi; burada merak ettiğim tek şey ise eğer ki Babel’in sözleşmesi 31.12.2016’da değil de sene sonu bitseydi gene devre arası Babel transferi için girişimlerde bulunacak mıydı? Yani istenilen transfer şuan için Babel mi? Yoksa şartlar bunu gerektiriyor bunu alabiliyoruz mu?

DİPNOT: Ryan Babel transferinden sonra son zamanlarda ki Hollandalı oyuncuların çoğunlukla Türkiye’ye gelmesiyle aklıma 2010 Dünya Kupasında finale çıkan Hollanda’nın kadrosuna bakmak geldi. Ki baktığımda Van der Wiel, Dirk Kuyt, Nigel De Jong, Robin Van Persie, Wesley Sneijder ve son olarak Ryan Babel transferini o kadrodan 6. İsim olarak gördüm. Şimdi ki sorum sırada ki Hollandalı kim?Hiç yorum yok :

Yorum Gönder