12 Ocak 2017 Perşembe

BEŞİKTAŞ'IN DEVRE ARASI TRANSFER DEDİKODULARI

İlk devre bittiğinde Beşiktaş’ın sol stoper, sol bek, sol açık, forvet arkası ve forvet ihtiyacının olabileceğinden bahsetmiştim. İlk yapılan Babel transferi ihtiyaçlar konusunda doğru bir transferdi. Stopere Mitrovic alındı ancak sol ayaklı bir stoper değil. Forvet transferi düşünülüyor ancak yapılır mı belli değil. Mitrovic transferinden sonra sol bek alternatifi Tosic olacağı için sol bek transferi de askıya alınabilir. Talisca’nın da hazır dönmesi herhangi forvet arkası transferine gerek duyulmaması anlamına geliyor.

Eto'o'dan artık vazgeçildi. Olmadığı hayırlı oldu demek istiyorum çünkü yaşı 35 ve ona verilecek bonservis ücretinin ve yıllık kazanacağı paranın şu kısa dönemde hakkını verebilirdi ancak Beşiktaş’ın bu paraları harcamaması gerekiyor hele ki Mitrovic transferine 4 milyon 200 bin bonservis verildikten sonra.

Mitrovic transferi yapıldı ama Ersan Gülüm’ün geri döneceğine dair iddialar var. Mitrovic transferinden sonra stoper bölgesine herhangi bir takviye yapılmayacağı düşünülürken Ersan isminin ortaya çıkması sürpriz oldu. Ancak Mitrovic ismi yeterli görülmüyor ki Ersan ile görüşmelere başlanıldı. Ersan’ında sol ayaklı ve takımı biliyor olması tabi ki avantaj. Ama asıl problem giden ve sattığı oyuncuları bu kadar aramak ne kadar doğru ilerleyen zamanlar bunu gösterecek.

Mehmet Ekici, Beşiktaş’a gelirse faydalı olabileceğini düşünüyorum. Gökhan İnler ve Atiba’nın yaşları itibariyle Oğuzhan ve Tolgay’ın Avrupa’ya satılma potansiyelinin olduğunu düşünürsek gelecek adına yapılan iyi bir transfer olabilir. Hatta şuan ki sistemde bile bu rotasyon içine bile 4-3-3’lü bir formata dönülürse ortadaki 3lüde iş yapabilecek potansiyeli olan bir oyuncu. Konuşulanda sözleşmesi bittiği için sezon sonu için anlaşılacağı yönünde.

Sobol’da sol bek transferi için düşünülen isim. Kiralık olarak 1,5 yıllık olarak düşünülüyor. 1.5 yıllık olarak anlaşma yapılması durumunda Caner’in bonservisinin alınmaması gündeme gelebilir. Sobol transfer edilip Caner'in de bonservisi alınırsa seneye sezona 3 sol bek ile başlanacak. İkinci yarı için konuşacak olursak Adriano ve Tosic varken böyle bir transfer ne kadar doğru olur ayrıca Caner’inde erken döneceği konuşulurken bu transferin yapılması anlamsız olabilir.

Olcay Şahan ile yollar ayrıldı. Feda döneminde geldiği Beşiktaş’a veda edip gidiyor. Kendisi için en doğru kararı verdiğini düşünüyorum.

Devre arası kampında iyi olan oyunculardan biri olan Veli Kavlak’ın kiralık veya bonservisiyle gideceği konuşuluyor. Uzun süre sahalardan uzak kalması ve Şenol Güneş’in kadrodaki oyuncusu sayısını düşürmek istemesi Veli’nin ikinci yarıda başka bir takımda kiralık olarak forma giymesi gündeme gelebilir.

Rhodolfo’da olası bir Ersan transferinde mevkide yaşanan bolluk sonucunda bileti ilk kesilecek isimlerden biri gibi duruyor.

Kerim Frei ve Aras Özbiliz’i de isteyen kulüpler bulunuyor. Olcay’ın kulüpten ayrılması sonucu kanatta oynayacak sayısı dörde düştü. Şenol Güneş’in ilk yarıda Cenk, Aboubakar ve Ömer’i zaman zaman Adriano’yu da kanatlarda kullandığını düşünürsek ve kadrodaki oyuncu sayısını düşürmek istemesinden dolayı Kerim veya Aras’dan birinin kiralanacağını düşünüyorum.Hatta ikisininde kiralanırsa sürpriz olmaz.

Ömer Şişmanoğlu ise forvet transferi yapılmadığı taktirde kalacak oyuncuların başında geliyor. Aboubakar’ında Afrika Kupasında olması Ömer’in takımda kalmasını sağlıyor. Eğer ki yapılacak bir forvet transferinde sözleşmesi sene sonu bitecek olan Ömer’in kiralanması söz konusu olabilir.

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder