5 Ocak 2017 Perşembe

GELECEĞE YATIRIM (MATEJ MİTROVİC TRANSFERİ)

23 Yaşındaki Matej Mitrovic öncelikle Beşiktaş’a hayırlı olsun. Geleceğe dönük bakıldığında yaşı ve potansiyelinin oluşu stoperde ki o sıkıntıyı çözebilecek mi sorusunu akıllara getiriyor? Ancak yaklaşık 3-4 sezondur yapılan stoper transferlerinin içinden en kendini gösterebilen ve bu takımda oynayabilir dediğimiz stoper sadece Marcelo. Hal böyle olunca yapılan bu transferde de bir tedirginlik oluşmuyor değil.

Beşiktaş’ın son 4 sezon içinde transfer ettiği stoper sayısı 6. (Dany, Alexis, Marcelo, Franco, Milosevic, Rhodolfo.) Bu yapılan transferlerden sadece şuana kadar Marcelodan ve azda olsa geçen senenin ilk yarısında Rhodolfodan yararlanılabildi. Bahsetmek istediğim temel konusu ise “geleceğe yatırım” olarak yapılan ilk transfer Franco ve daha sonrasında Milosevic’ti. Bu yapılan iki transfer aslında bir başarısızlık örneğini gösteriyor. Çünkü Pedro Franco’ya verilen 2 milyon 400 bin Avro, Milosevic’e verilen 1 Milyon Avro ile Beşiktaş katkıdan çok zarara uğrattı. Aynı durum 4 Milyon 200 bin Avroya transfer edilen Mitrovic’te de yaşanacak mı bekleyip göreceğiz.

Bu transferler ilgili akılda olan iki soru ise;


1. Şenol Güneş lider özellikli bir sol ayaklı bir stoper isterken, 23 yaşındaki geleceğe yatırım olarak bakılan sağ ayaklı Mitrovic; Şenol Güneş’in stoperdeki yaşanan sıkıntıda derdine derman olabilecek mi?

2. Mitrovic’in menajeri olan Ivan Cvjetkovic aynı zamanda Beşiktaş’ın son zamanlarda ilgilendiği Vidanın da menajerinin olmasıdır. 

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder