16 Ocak 2017 Pazartesi

ZORLU DEPLASMAN ve 3 PUAN (Beşiktaş - Osmanlıspor)

Yapılan Babel transferi ve geri dönen Talisca ile birlikte ikinci yarıda Beşiktaş’ın gol yollarındaki sıkıntısı giderilecek mi merak ediliyordu. Talisca bunun cevabını attığı harika gol ile sahada cevabını verdi. Cenk’in de attığı gol ile biraz olsun forvet transferi konusunun rafa kaldırılacağını bekliyorum. Osmanlıspor’da ise Musa Çağıran ve N’diaye’nin olmaması Beşiktaş için büyük bir avantajdı. Böylesine zorlu bir deplasmandan ve zorlu zemine rağmen şampiyonluk yarışındayken bu 3 puan çok kritikti.

Talisca-Oğuzhan-Atiba üçlüsü bu sezon ilk defa birlikte ilk 11 çıktılar. İlk yarı boyunca bu üçlü hiçbir arada oynayamadı. Oğuzhan ve Atiba’nın daha etkili olabilmesi için forvet arkası oynayan oyuncunun oyunu açabilecek ve pas trafiğini sağlayacak bir oyuncu olması gerekiyordu ki Oğuzhan ve Atiba hücum konusunda daha etkili olabilsinler. Bugün Oğuzhan ilk golde Talisca’ya, Atiba’da Cenk’e golünde asisti yapan oyunculardı. Talisca’nın geri dönüşü aslında Oğuzhan ve Atiba’yı da hücum konusunda geri döndürdü.

Babel adına ilk maçının Osmanlıspor olması ve ilk yarının en iyi sağ beki olan Avdija Vrsajevic karşısında oynaması oyunda kaldığı süre boyunca onu ekstra takip etmesi gerektiğinden hücum konusunda etkisini bu maçı esas alarak yorum yapmak doğru olmayabilir. Ama hazır görünüşü ve takıma uyum sağladıktan sonrada katkı verebileceğini gösterdi.

Beşiktaş bu maçta da olduğu gibi son 2-3 maçtır ikinci yarılara donuk bir şekilde başlıyor. İkinci yarıda Tolgay oyuna girene kadar oyun üstünlüğü hep Osmanlıspor’daydı. Oyun üstünlüğü Osmanlıspor’da olsa da Beşiktaş birkaç pozisyon hariç tehlikeli atak yaşamadı kalesinde. Musa ve N’diaye’nin olmayışı Osmanlıspor’un oyununda değişikler yarattığını bu değişiklerin takıma iyi gelmediğini gördük.


Tolgay’ın oyuna girişiyle de 1 dakika içinde yakalanan 3 net pozisyon oyunu tekrardan Beşiktaş’a doğru çevirdi. Talisca’nın ceza sahası içinden şutu, Tolgay’ın ceza sahası dışından şutu ve Kerim’in de plase kesme şutu üstünlüğü Beşiktaş’a getirdi. Daha sonra gene Tolgay’ın ceza sahası içinde yerde kalması ve verilmeyen penaltı. Oyun kontrolünün Beşiktaş’tayken uzatma dakikalarında gelen Cenk’in golüyle de Beşiktaş zorlu olan deplasmandan 3 puanla yoluna devam etti.  

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder