11 Şubat 2017 Cumartesi

KALE YIKILDI ! (Beşiktaş-Karabükspor)

Bugün Şenol Güneş tribünde, oyuncular beden olarak sahada ama ruh ve istek olarak sahada değildi. Sonuç böyle olunca takım adına en önemli '12 kişi' sahada olmayınca mağlubiyet kaçınılmaz oldu. Şampiyonluk yolunda ilerlerken bu önemli virajlarda hem oyuncuların hem de Şenol Güneş’in sakin kalarak yoluna emin adımlarla ilerlemesi gerekiyor.

Oyunun 15 ve 20 dakikalarında Beşiktaş puan kaybedeceğinin sinyallerini vermeye başlamıştı. Çünkü orta sahadaki hâkimiyet Karabükspordaydı. Beşiktaşlı oyuncular birbirine o kadar uzak oynadı ki son birkaç haftadır rakip takımlara karşı orta sahadaki sağlanan üstünlük Karabük maçında devrildi. Beşiktaş’ın kalesi yani orta saha yıkılınca Karabükspor bu maçı kazanabilir diye düşünmeye başladı. Igor Tudor da Fenerbahçe maçını esas alarak önce bekle sonra vur taktiğiyle maçın kazananı oldu. İlk yarıda Beşiktaş’ın oyunun içinde olmadığını görünce de oyunda olan iki forvetinin yanına bir forvet daha oyuna alarak yıktığı orta sahanın temelini defansta atmaya başlarken oyuna giren Ermin Zec dakika 50’de Karabükspor’u 1-0 öne geçirdi.

Yenilen 2. Golden sonra ise Beşiktaş için tek opsiyon Quaresma’ydı. Ki atılan golde de inadı ile oluşturdu pozisyon ve Atiba’nın harika asisti ile şampiyon dönen Aboubakar’dan gelen gol. Beşiktaş için ilk yarı olmasa da olur dediği Aboubakar için, ikinci yarı da olmazsa olmaz denilen bir oyuncu haline gelebilir.

SONUÇ

1. Fabri gereksiz çıkışlarına ne zaman son verecek? (İlk golde yüzde yüz hatalıdır.)

Yenilen ilk gol
2. Yedek kulübesinde oyunu değiştirebilecek oyuncu sayısının azlığı akla Kerim ve Olcay’ın neden satıldığını ve hala Aras’ın neden kadroya alınmadığını dair akılda kalan soru işaretleri?


3. Quaresma’nın kullandığı duran top ve kornerlerden son zamanlarda hiç etkili olunamaması, sol ayağı çok etkili olan Talisca’nın artık bu duran toplarda ve kornerlerde topun başına geçmesi gerektiğini düşünüyorum.

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder