17 Mart 2017 Cuma

NEDEN OLMASIN ? (Beşiktaş-Olympiakos)

Maça taraftarının desteğini arkasına alan Beşiktaş, maça beklendiği gibi baskılı ve etkili başladı. Taraftarda artık Stockholm’de ki finale inanmış ki finale uygun koreografiyle maçın başında oyuncular sahaya çıktığında bir mesaj vermişlerdi. Bu mesajı alan oyuncular ona uygun futbolu sahaya yansıttılar. Beşiktaş taraftarı da 90 dakika boyunca bu inançla takımını destekledi. Beşiktaş son 8'e ismini yazdırdı.

Maça baskılı ve etkili başlayan Beşiktaş ilk tehlikeli atağını Quaresma’nın frikiğiyle yakaladı. O vakitten sonra yakalanan baskıda golü getirdi. Talisca’nın belki de bu senenin en iyi maçlarından birini çıkardığı maçta yaptığı 2 asistle birlikte 2 gol atan Babel ile maçın en önemli adamıydı. Aboubakar ve Babel’in golüyle Vodafone Arena’da bayram yaşanacak derken yenilen gol maçın stres ve sıkıntı içerisinde geçeceğinin sinyalini verdi. Bide üstüne Aboubakar’ın rakip oyuncuya teması sonrası takımını 10 kişi bırakması takıma ve taraftara karşı yaptığı büyük bir ayıptı. Ceza şart!  

İlk yarının sonunda yenilen baskı, aslında ikinci yarının oyunun nasıl geçeceğini gösterirken Beşiktaş taraftarı ‘Biz bu oyunu bozarız’ dedi. 10 kişi olan Beşiktaş’ı, TARAFTAR verdiği destekle 11 kişi olarak hissettirdi sahada. İkinci yarının başında yenilen baskı ve bu baskıda Fabri’nin serbest vuruşta topu çelerek sırtını direğe çarptığı pozisyonda mücadelenin göstergesiydi. O pozisyondan sonra Oğuzhan'ın yerine Necip’in girmesiyle birlikte yenilen baskı kırıldı. Necip değişikli çok yerinde ve doğru bir değişiklikti. Orta sahaya direnç katan Necip orta sahada kaptığı top sonrası Babel ile 3.gol geldi. Bu gol turun garantisi oldu. Cenk değişikliğini 3.golden önce yapmak isteyen Şenol Güneş, golden sonra hemen bu değişikliği yapmadı. Daha sonra bugün iyi olmayan Quaresma’nın yerine giren Cenk sonradan girerek attığı gollerine bir yenisini daha ekledi. BEŞİKTAŞ, Avrupa Liginde çeyrek finale ismini büyük harflerle yazdırdı.

Stockholm yolunda ilerlerken öncelikle Fenerbahçe maçında tahriklere gelen Tosic’den sonra Aboubakar’ın da bu oyuna gelmesi birinci handikap gibi duruyor. Bu yolda ilerlerken sakin kalmak çok önemli. Yapılacak küçük hatalar büyük hedeflerin elden kayıp gitmesine neden olabilir. Finale kadar oynanabilecek maksimum 5 maçtan 2’si Vodafone Arena oynanacağını düşünürsek bu taraftar baskısı ve Vodafone Arena’da oynanan etkili oyunla finale kadar ki 2 turu geçmek zor durmuyor ama burada ki ikinci handikap bu sene Beşiktaş, Vodafone Arena’da oynadığı 12’si lig, 5’i Avrupa toplam 17 maçın 14’ün de kalesini gole kapatamamıştır. Çift maçlı eliminasyon sistemiyle oynanan maçlarda evinde gol yememek çok önemlidir. Bu problemler aşıldığı sürece FİNAL neden olmasın?

Fight for us ( son düdük )

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder