30 Nisan 2017 Pazar

BEŞİKTAŞ'A RAHATLIK YARAMIYOR (Beşiktaş-Başakşehir)

Yakalanan 7 puanlık fark olası kaybedilecek puan ve puanlar için bu maç öncesi çok önemliydi. Ancak bunun verdiği rahatlık oyunculara da çok net yansımıştı ki dakika 20’de 3-0 gerideydik. Kalan 5 hafta ve puan farkı 4. Bugün ki oynanan oyun kalan 5 hafta için ders olma niteliğinde olmuştur. Maçın başında gelen goller takımın moralini düşürmüş olsa da bu senenin genelinde geri dönüşleri yapan Beşiktaş o reaksiyonu da gösteremedi.  Kaybedilen 3 puan işi daha sıkı ve ciddi bir şekilde son 5 haftaya çıkmamızı sağlayacak. Beşiktaş’a rahatlığın yaramadığını bir kez daha görmüş olduk.

Medipol Başakşehir tıpkı ilk maçta ki gibi önde basarak maça başladı. Marcelo ve Tosic’e yapılan baskılar, Oğuzhan ve Atiba ikilisinin bağlantısının kesilmesi Beşiktaş’ı kendi yarı sahasında hatalara zorladı. Şenol Güneş’in böyle bir baskıya karşı çözüm üretememesi maçın başında oyunun kopmasına neden oldu. Maç 2-0 iken Oğuzhan ve Talisca’nın pozisyonlarından biri gol olsa maçın seyri de değişebilirdi. Volkan’ın bugün eliyle değil de ayak ve omuzla kurtardığı iki pozisyon maçın Beşiktaş adına kritik anlarıydı.

Fabri’nin sene başından beri yaptığı kurtarışları, yaptığı hatalarla nötrleme noktasına geldi. Sene başında en iyi stoper ikilisi olarak adlandırılan Marcelo-Tosic’in gösterdiği kötü performans seneye oraya sağlam bir stoper transferinin artık öncelik olduğunu gösterdi. Atiba’nın Trabzon deplasmanında ki golünden sonra ki yorgunluğu. Oğuzhan’ın Atiba olmadığında etkisizliği. Quaresma ve Babel’in alternatifinin olmayışı, Cenk, Aboubakar ve Talisca’nın kendi pozisyonlarının dışına geçtiğinde sahada kaybolmaları hepsi bir zincir gibi bu maç önümüze çıktı. Bugün ki performansı tüm sezona yaymak tabi yanlış olur. Ancak kalan 5 maçta bugün ki oynanan oyunun %1’i bile sergilenmemesi gerekir.

Bu maçın en olumlu noktası Demba Ba’nın gol atması son haftalar için Şenol Güneş için rotasyonu bu kadar daraltmışken yedekten oyuna sokabilecek bir hücum oyuncusunun olması avantajına olacaktır.

Kalan 5 haftada sahamızda oynayacağımız 3, deplasmanda oynayacağımız 2 maç bulunuyor. Beşiktaş iyi performans sergilediğinde istediği sonucu alıyor. Yeter ki bugün ki oynanan oyun bir daha gerçekleşmesin.

Başakşehir 3 - 1 Beşiktaş (son düdük)


Hiç yorum yok :

Yorum Gönder