8 Mayıs 2017 Pazartesi

PUAN KAYBI LÜKSÜ YOK (Beşiktaş-Fenerbahçe)

Geçen haftaya girilirken puan farkı 7 idi. Başakşehir ve Fenerbahçe maçlarında puan kaybedilse bile Beşiktaş'ın hala lider kalacağı konuşuluyordu. Bu fark olası puan kayıpları için önemliydi.  Ama artık puan kaybında liderlik avantajını kaybedeceğiz. Bunun bilinciyle artık oynanmalı. Bugün golü bulduktan sonra atamadıklarımızı bu sefer daha ciddi bir oyunla gole çevirmemiz gerekiyor. Trabzon maçıyla başlayan sıkıntı tıpkı 2-3 sene önceki Beşiktaş’ı hatırlatıyor.

Bugün ki kaybedilen puan için bir sorumlu arıyorsak oda Şenol Güneş’tir.

Rakibin sadece Emenike ile yakaladığı uzun top sonucu atak varken, dakika 85’de 10 kişi kalan rakibine karşı bu sezon hiç kullanmayı düşünmediğin Gökhan İnler'i neden oyuna alıyorsun? Talisca, Fenerbahçe savunması için bir tehdit iken oyundan çıkarıp rakibin senin üstüne gelmesine neden izin veriyorsun? Kjaer o ortayı yaparken Cenk ile Gökhan neden Kjaer’e o orta için imkân veriyorlar?

Necip iyi hoş 250. Maçına çıktı Beşiktaş’la ama artık böyle büyük maçları büyük oyuncularla oynamak gerekir. Ya da alt yapıdan Necip’den daha iyi iki yönlü oyunu oynayabilecek oyuncuları yetiştirmek gerekir. Rakibine karşı ilk golün asistin asistini harika bir pasla yapan Tolgay yerine Necip’in girmesi ister istemez rakibi rahatlatır. Çünkü rakibin artık defansif oyuna dönmeye başladığını düşünüp ben biraz daha açılabilir düşüncesiyle rakip cesaretlenebilir.

Kadroyu da bu kadar daraltıp Babel ve Quaresma’ya alternatifsiz bir ikinci devrenin geçmesi, Talisca’nın 90 dakikalık performans sergileyememesi; bu 3 oyuncunun maçın başında sarf ettiği gayreti maçın sonuna doğru yansıtamamaları ve bu oyuncuların yedekte hiçbir alternatifi olmadığını düşünürsek de maçın sonuna doğru hücum konusunda sıkıntılar ortaya çıkıyor.


2 puan bir avantaj mıdır? Evet, avantajdır ama artık puan kaybetme lüksümüz yok. Rakibe bakmadan son 4 haftada 12 puanı cebe koyup şampiyonluğu ilan edeceğiz.

Burası Beşiktaş Akıllı ol ! (son düdük)

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder