14 Ağustos 2017 Pazartesi

SÜLEYMAN SEBA RUHU (Beşiktaş - Antalyaspor)

Şampiyon kaldığı yerden devam etti. Vodafone arenadaki ilk seyircisiz maçta da galip gelerek evinde ki 28 maçlık yenilgisizliği devam etti. Maç seyircisiz olsa da Süleyman Seba'nın ruhu sahada ve tribündeydi.

Beşiktaş'ta orta saha üçlüsünün(Oğuzhan,Atiba,Talisca) rolü bir şekilde oyunun düzenini belirliyor. Böylece kanat organizasyonları daha net şekilleniyor. Aynı şekilde beklerinde hücuma katkısı bu üçlüden geçiyor. Rıza Çalımbay, Beşiktaş'ımızın bu kilit noktasını oyunun başında sert oynayarak kesmek istedi ve bunda da başarılı oldu. Sezona hazır görüntü vermeyen Atiba, Oğuzhan'ın liderliği eline alamayışı, Talisca'nın Benfica'yla yaşadığı problem derken organize şekilde ataklar göremedik. Hal böyle olunca farklı oyuncuların sahne alması gerekti. Bu sene o çeşitlilikte fazla Beşiktaş'ımızıda. İlk tehlikeli pozisyonu da Quaresma-Beck işbirliğiyle yakalandı. Daha sonra Pepenin kafa vuruşunda top direkten döndü. Golün sinyalini vermişken devre bitmeden Pepe'nin uçarak arka direkte vurduğu kafa ilk yarısı için zorlu giden maçta ilaç gibi geldi.

İkinci yarıda maçın seyircisiz olması, havada ki sıcaklık oyunun temposunu iyice düşürdü. Yakalanan penaltının da gole çevrilmesiyle Beşiktaş skor üstünlüğünde eline alarak iyice rahatladı. Bu rahatlıkla beraber Şenol Güneş Quaresma-Necip değişikliği yapsa da geçen sene olduğu gibi bu senede Necip'in girmesi oyunu Beşiktaş'ta tutmuyor tam tersi rakip takım sizi biliyorsa geriye çekildiğinizi düşünüp daha çok gelmeye başlıyor. Belki dün ki bu değişiklik Quaresma'ya da bir mesaj niteliğinde olabilir. Quaresma-Lens değişikliği olsaydı Quaresma'ya daha net bir mesaj gidecekti. Şenol Güneş, Quaresma'yı oyundan alarak gerektiğinde senide oyundan alabilirim mesajını da vermiş olabilir. Yoksa maçta Lensin oyuna girmesine engel olacak bir durum yoktu.

Beşiktaş, 2-3 hafta sonra yeni transferler ve sakatlıktan dönecek olan oyuncularla birlikte daha hazır bir görüntü verip hem ligde hem de Şampiyonlar liginde başarılı sonuçlara ulaşacaktır bundan kimsenin şüphesi olmasın. 

son düdük...


Pepe'nin gol sevinci ( son düdük )

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder