19 Ağustos 2017 Cumartesi

YENİ HÜCUM PLANLARI ( Beşikaş-Kasımpaşa)

Atiba’nın yokluğunda Şenol Güneş'in Kasımpaşa deplasmanına ya Medel ya da Neciple başlayacağını düşünmek yanlış olmazdı. Ancak Şenol Güneş geçen sezonun son 4-5 maçında birlikte defansın önünde oynadıklarında etkili olan Tolgay-Oğuzhan ikilisiyle başladı. Rakiplerde Atiba’nın olmadığında Beşiktaş’ın nasıl bir oyun planı ile sahada olacağını bilmiyor. Çünkü 4 senedir Atiba bu takımın vazgeçilmezi. Kadroda olmadığı zaman Beşiktaş nasıl oynayacak diye herkes kendine soruyordur. Tolgay ise Atiba’nın yokluğunda o pozisyonda etkili oldu. Ancak Oğuzhan için aynı şeyi demek yanlış olur.

İlk gol gelene kadarda yenilen golden sonrada sahada sola doğru bir eğim varmışçasına Beşiktaş sol taraftan yüklendi. Tosic ekstra bir şey yaparak Cenk’e attığı pas ve Cenk’in Babel’e asisti. Caner’in Talisca’ya asisti. Oyun sola doğru iyice kaydı üstünlükte Beşiktaş’taydı ancak o sıra golde yenildi. Ama bunun altından da çabuk kalkıldı.

Beşiktaş ikinci yarıda farkı 2’ye çıkaracak fırsatlar bulurken bunları değerlendiremedi. Şenol Güneş aslında kendi yapısına uygun olmayan 2 değişiklik birden yaptı. Oğuzhan ve Quaresma’nın yerine iki yeni transfer Medel ve Lens’i oyuna aldı. Geçen hafta skor 2-0 iken bile Necip-Quaresma değişikliği yapıp Talisca’yı kanada çeken Şenol Güneş’in bu hafta böyle değişiklikler yapması şaşırttı. Hem de deplasmanda ve öndeyken. Ama vardır bir bildiği demek lazım.

Fabri ise yediği ikinci golde ki hatası ve böyle yediği gollerdeki pozisyon hatalarına bir an önce çözüm üretmek gerekir. Kritik maçlarda böyle hatalar daha çok puan kaybına yol açabilir.
Beşiktaş, Caner’in oyunun sol tarafında ki etkinliğini, sağ tarafta Quaresma’dan kullanamadı. Caner’in takıma katılması Beşiktaş için ekstra hücum opsiyonu olsada diğer hücum planları unutuluyor. Geçen sezon hücum planı Quaresma’nın üzerinden sağlanırken maçta o kanattan tehlikeli atak bile geliştirilemedi. Oysa soldan Caner’in, sağdan Quaresma’nın ortalarıyla daha etkili olunabilirdi.


Ya Quaresma hazır değil ya da Şenol Güneş bu sene Quaresma üzerinden oyun planı düşünmüyor.

son düdük...

Lens Beşiktaş formasıyla ilk maçına çıktı. ( son düdük )

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder